Hymn Giełdy

Organizatorzy 55 OTGPS

   

   

Odwiedź nas

Na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Werdykt Jury 53 OTGPS

Międzygwiezdne Jury w składzie:

Aleksandra Bacińska
Krzysztof Lumbago Górski
Przemysław Sledziuha Śledź
Pawel Kafarski
Ryszard Żarowski – pierwszy sekretarz

po długich, bo uzależnionych od jakości połączenia internetowego, obradach, zdecydowało się przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

• w kategorii Najlepsza Piosenka wyróżniono:

Lesistość - słowa: Wika Kałamarska, muzyka: Wiktoria i Maciej Kałamarscy
W drodze - słowa i muzyka: Sebastian Kubiak
Portret drogi - słowa i muzyka: Andrzej Woźniak Łza (zespół Konstelacje)
Wieś - słowa: Bogdan Loebl, muzyka: Michał Miotke (zespół Cztery Pory Miłowania)

dwa III miejsca przyznano piosenkom:

Liryczna piosenka dla palących - słowa: Edward Lecheta, muzyka: Wojciech Pelczar (Kapela Spod Rubani)
Poza ziemią - słowa: Iwona Przygoda, muzyka: Tomasz Łuczak

dwa II miejsca:

Płomień świecy - słowa i muzyka: Marta Śliwa
Szewczyk - słowa: Bolesław Leśmian, muzyka: Krzysztof Kasprzyk (Cztery Piąte)

I miejsce:
W niebieskim parku - słowa: Andrzej Ciach, muzyka: Andrzej Wawrzyniak

• w kategorii „Najlepszy Wykonawca” wyróżnienia otrzymują:

Cztery Pory Miłowania
Na Dnie Serca
Konstelacje
Wika i Maciej Kałamarscy
Marta Kania
oraz zespół Cztery Piąte

III miejsce:
Nona Company

dwa II miejsca:
Kapela Spod Rubani oraz Tomasz Łuczak

dwa równorzędne I miejsca:
Andrzej Wawrzyniak i A Priori
oraz Marta Śliwa

Nagrodę im. Wojtka Bellona otrzymuje Marta Śliwa.
Nagrodą im. Jerzego Pawła Dudy przyznana została Kapeli Spod Rubani.

Nagrodę Publiczności otrzymuje Rafał Kowalkowski

Nagrodę w Konkursie Nowe Dzieła Starych Twórców otrzymuje zespół Wszystkiego Najlepszego za piosenkę Dla Przyjaciół - słowa: Krzysztof Kasperczyk, muzyka: Maciej Rzeźnikowski.

Wyróżnienia specjalne:

Katarzynie Dąbrowskiej i Mirosławowi Stępniowi za odświeżenie piosenki Szafirowa Romanca
Okawii Bylickiej za udane wprowadzenie harfy na Giełdę
Katce Gorunovej za wykonanie piosenki Martyny Jakubowicz
Ninie „Nonie” Kumorek za głos jak dzwon
Marcinowi Laksy za urozmaicenie instrumentarium zespołu Kuchnia Małgorzaty

Nominacje na Bakcynalia 2020 otrzymują: Kapela spod Rubani oraz Katarzyna Dąbrowska i Mirosław Stępień.

Nominacje na Yapę 2021 otrzymują: Katarzyna Dąbrowska i Mirosław Stępień oraz Konstelacje.

Nominacje do konkursu Bazuny 2021 otrzymują: A priori, Konstelacje, Rafał Kowalkowski i Kołcz Band.

Nominacje do konkursu na Festiwalu Danielka 2021 otrzymują w Katka Gorunova oraz zespół Ponad Chmurami i Kapela Spod Rubani.

Niniejszy Werdykt potwierdzają odciski linii papilarnych na ekranach smartfonów szanownego JURY

Szklarska Poręba, 2 sierpnia 2020 r.

Program 53 OTGPS

Dzień dobry Giełdowicze 
Przedstawiamy program 53.Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie 
W koncertach tegorocznej Giełdy Piosenki udział wezmą:
Andrzej Mróz
Bez Idola
Bractwo Wiecznego Natchnienia
Browar Żywiec
Chwila Nieuwagi
Dorota Sowa Kuziela
Gabi Gunia
Grzane Wino - Zespół
Grupa Na Swoim
Irena Salwowska
z zespołem
Jacek Daszyński
Jan i Klan
Janusz Kurowski
Jerzy Filar
i Wacław Juszczyszyn
Krzysztof Mizgalski & Jaromi Drażewski
Krzysztof Jurkiewicz
Leszek Kopeć
Łukasz Majewski
Maciej Służała
Magda Turowska
„Cytryna”
Małgorzata Lipińska z zespołem
Marek Majewski
MIKROKLIMAT
Ola Moszyk
PARALUZJA
Piotr Bakal
Póki Co
Robert Mazurkiewicz i Przemek Bielawa
Ryszard Żarowski
Sklep z Ptasimi Piórami
Słodki Całus od Buby
Tomasz Pasta Pastuszak
Tony Milner - Guitarist
Waldek Chyliński i Bogusław Jackowski
W tym sęk
Wojtek Gęsicki
Wojtek Jarociński
Wszystkiego Najlepszego
Zagrali i Poszli
Zbyszek Rolniczak &Tomek Wyrzykowski
Zbyszek Stefański
Zielony Szlak
oraz trzydziestu wykonawców konkursowych.
 
Giełda odbywa się w przestrzeni internetowej, a granice międzygwiezdnej Bazy Pod Ponurą Małpą wyznaczycie Wy, Giełdowicze. Zapraszamy do wspólnego udziały w wydarzeniach i życzymy Wszystkim udanej Giełdy.
Pozdrawiamy gorąco - Pomarańczowa Ekipa